Арда запази интригата за Европа след шоу с четири гола срещу Локо (София)

Кърджалийци на две точки зад Славия преди мача на "белите" с Ботев

11 месецаФутбол 3 Симеон Кисьов

Арда победи Локомотив (София) с 3:1 като гост в среща от 34-ия кръг на efbet Лига.

Кърджалийци откриха резултата при първата си възможност пред вратата на съперника. Алекс Петков бе най-добре пласиран при центриране от фаул и с глава се разписа за 1:0 още в седмата минута.

Последва нов шанс за гостите, пропилян от Станислав Иванов. Локомотив отправи първия си по-сериозен удар в 29-ата минута, а само две след това можеше да получи гол.

Арда все пак успя да удвои аванса си в 37-ата минута след контраатака, завършена от Светослав Ковачев за 2:0.

Десет минути след почивката Локомотив (София) стигна до гол след корнер, при който Алан Диас бе най-добре пласиран и се разписа с глава за 2:1.

В следващия четвърт час и двата тима създадоха по една опасност пред съперниковата врата, но не намериха целта.  Минути преди края Арда пропусна чудесна възможност да реши всичко, но вратата на Локомотив оцеля при няколко последователни удара.

Всичко обаче свърши в 90-ата минута, в която резервата Ласана Н'Диайе се разписа за 3:1, останал сам срещу вратаря.

Победата позволи на Арда да се доближи на две точки до Славия в битката за седмото място. Столичани обаче могат да убият интрига за позицията, даваща право на бараж за участие в Европа, още тази вечер при гостуването си на Ботев (Пловдив) от 20:00 часа.