Драматичен обрат на Арсенал

Те на два пъти повеждаха, но натиск на лондончани доведе до два късни гола, дело на Чембърс и Обамеянг

5 годиниФутбол 12 Телевизия Евроком

Арсенал постигна драматичен обрат в домакинството си на Астън Вила и успя да спечели с 3:2. Бирмингамци се представиха отлично на "Емиратс", но в крайна сметка си тръгнаха дори без точка. Те на два пъти повеждаха, но натиск на лондончани доведе до два късни гола, дело на Чембърс и Обамеянг.Защитата на "артилеристите" имаше проблеми от началото на срещата и Лено трябваше да се намесва след удар на Ел Гази. Гостите се чувстваха добре на “Емиратс” в първите минути. Арсенал също стигна до възможност, но топката се удари в крака на Обемеянг и той не успя да реагира. Нападателят пробва и още един удар, но той бе прекалено слаб, за да затрудни вратаря на Вила.Тимът от Бирмингам поведе в 20-ата минута. Ел Гази центрира отляво, Джон Макгин бе оставен напълно непокрит и насочи топката към мрежата. След попадението тимът на Унай Емери владееше топката, но трудно стигаше до опасни положения.Двубоят бе доста отворен в началото на второто полувреме, но Арсенал не успяваше да намери пролуки в защитата на съперника. Лондончани все пак стигнаха до изравняване в 59-ата минута. Енгелс събори Гендузи в наказателното поле и Никола Пепе реализира отсъдената дузпа.Минута по-късно Астън Вила шокира домакините с втори гол. Джак Грийлиш преодоля трима футболисти по лявото крило и прати топката към Уесли, който върна преднината на гостите. Бирмингамци можеха и да увеличат аванса си при контраатака, в която бяха трима на двама играчи. Грийлиш обаче сбърка и вратарят на "топчиите" се намеси.Арсенал постепенно натисна и започна по-често да създава положения. Вратарят на Вила Том Хийтън направи няколко великолепни спасявания. Той първо се справи с удар на Давид Луис, след това с далечен изстрел на Гендузи. Последваха два пропуска на Обемеянг. Все пак лондончани стигнаха до изравнява, след като влезлият на почивката Калъм Чембърс се разписа. Бранителят получи топката от Гендузи, справи се със защитник на съперника и насочи топката във вратата.В 84-ата минута страхотно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Обамеянг доведе до пълен обрат. Той прати топката над стената за 3:2, като не остави шансове на Хийтън. Напрежението остана до самия край, като малко преди последния съдийски сигнал имаше проверка със системата за видеоповторения за евентуална игра с ръка на Сократис в наказателното поле, но решението бе, че той е играл чисто.