Левски отнесе Черно море на старта в Пазарджик

"Сините" надиграха категорично Черно море (Варна) с 3:0 (25:15, 25:14, 25:17) в мач от Група 2

4 годиниВолейбол 4 Симеон Кисьов

Отборът на Левски София стартира с категорична победа участието си в предварителния турнир за определяне на първа и втора осмица на Суперлигата. "Сините" надиграха категорично Черно море (Варна) с 3:0 (25:15, 25:14, 25:17) в мач от Група 2 на надпреварата, който се игра пред едва 40 зрители в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Двубоят започна с предимство на Черно море. След това волейболистите на Андрей Жеков успяха да изравнят и да поведат след равностойна игра до 9:9. Левскарите продължиха възходящата си линия до края и излязоха напред без проблем при 25:15.

Левски стартира силно във втория гейм. Грешки обаче изравниха резултата за 4:4. Впоследствие блокадата на столичния тим даде превес и момчетата на Андрей Жеков заиграха по-спокойно. Преднината се увеличи и те затвориха лесно при 25:14.

Третата част протече под диктовката на "синия" тим. Съперникът опита да намали преднината, но не се случи нищо повече. Столичани се поздравиха с чист успех след 25:17 и крайното 3:0.

Утре Левски излиза срещу домакините от Хебър от 18,00 часа, а Черно море играе срещу Локомотив (Пловдив) по-рано от 15,30 часа.

Диагоналът Боян Йорданов стана най-резултатен за “сините” с 15 точки (2 аса, 4 блока, 64% ефективност в атака).

Гордан Люцканов добави още 12 точки (2 блока, 59% ефективност в атака).

За Черно море се отличи Иван Манолов с 9 точки.