Лудогорец разби Берое с 4:2

Голяма излагация за Томаш и тима му насред Стара Загора

5 годиниФутбол 9 Телевизия Евроком

Лудогорец разби с 4:2 Берое насред Стара Загора в мач от втори кръг на efbet Лига. Така шампионите си го изкараха на заралии за отпадането от Шампионската лига. Александър Томаш и тимът му се изложиха и не показа нищо, с което да заслужат поне една добра дума в този двубой. Единственият, който може да бъде доволен от представянето си е швейцарецът Зоран Йосипович, който вкара и двата гола за домакините. За отбора на Стойчо Стоев пък блесна допуснатият с лека ръка да си тръгне от ЦСКА Жоржиньо. Той вкара два гола, а другите два бяха дело на Клаудиу Кешерю. Наставникът на гостите Стойчо Стоев бе направил цели осем промени от мача с Ференцарош (2:3) на "Лудогорец Арена". "Орлите" се втурнаха в атаки от първите минути и логично бързо поведоха в резултата. Жоржиньо изведе "орлите" напред с първото си попадение за клуба. Той получи пас от дълбочина и излъга Никита Баранов, след което вкара топката в близкия ъгъл на Перниш. Отново бразилецът бе в прегръдките на своите съотборници в 35-ата минута, когато с хубав удар завърши образцова атака на Лудогорец.Секунди преди края на първата част Берое получи право да изпълни дузпа. Антон Недялков фаулира откъсващия се Йосипович и съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка. Потърпевшият реализира и съхрани надеждите на Берое.Те обаче приключиха само за няколко минути през втората част. Клаудиу Кешерю се развихри и отбеляза две попадения рамките на 180 секунди. Първо Недялков проби отляво и центрира към тарана, който с едно докосване се разписа, а три минути след това, Недялков проби през центъра и намери Жоржиньо, който продаде на Кешерю и румънецът направи 4:1.До края имаше много възможности и пред двете врати, а Йосипович успя да се разпише за втори път и да оформи крайното 4:2, след като засече добре с глава центриране в полето на Лудогорец. Лудогорец е с пълен актив от 6 точки след два кръга и голова разлика 6:2, каквито са показателите и на Черно море. Левски е другият тим, който може да събере пълен актив от точки, ако победи утре Етър във Велико Търново.