Първа загуба на България на Европейското по волейбол

Нашите паднаха от Италия в директната битка за върха в групата

3 годиниВолейбол 22 Симеон Кисьов

България загуби от Италия с 1-3 (19:25, 18:25, 25:17, 12:25) в среща от група "Б" на Европейското първенство по волейбол, с което "скуадрата" нанесе първо поражение на нашите в континенталната надпревара.

Мачът в Острава (Чехия) започна равностойно, а българите поддържаха аванс от една точка до 7:7. Тогава италианците дръпнаха и постепенно увеличаваха преднината си. В крайна сметка "скуадрата" взе гейма с 25:19 и поведе в мача.

Вторият гейм стартира по същия начин като първия, а двата има си разменяха водачеството в резултата. В средата му обаче, при 13:13, грешките в нашия тим започнаха да зачестяват и съперникът дръпна в резултата за крайното 25:18 и 2-0 в геймовете.

В третия гейм нашите определено се събудиха и поведоха от самото начало. Разликата стигна до 8 точки при 11:3, набъбна до 9 за 22:13, за да се стигне до крайното 25:17.

Италианците не позволиха на България да помисли за нещо повече от почетен гейм и тръгнаха уверено в четвъртата част, повеждайки с 8 точки за 11:3. Авансът им стигна 11 точки при 21:10 заради лошото ни посрещане, а геймът приключи при 25:12.

Италия е лидер в нашата група с три победи от три мача (9 точки), България е втора с 5 от три мача, а чехите са трети с 4 точки от също толкова двубои. Словения и Беларус са на четвърто и пето място с по 3 точки, но от две срещи, а черна гора е последна с 0 точки от три двубоя.

Следващият ни двубой от групата е утре от 17:00 часа срещу Словения.