Швейцария започна своя поход на Мондиал 2022 с минимален успех

"Неукротимите лъвове" с осма поредна загуба на световно първенство

1 годинаФутбол 1 Симеон Кисьов

Швейцария започна с победа участието си на Мондиал 2022, след като в мач от група „G“ се наложи с 1:0 над Камерун. Така „кръстоносците“ запазиха 56-годишната си традиция да не губят първия си мач на световно първенство. От друга страна „неукротимите лъвове“ записаха осмата си поредна загуба на планетарни шампионати.

Статистически мачът беше равностоен и с поделено владеене на топката, като Камерун имаше лек превес в процентното съотношение. Двата отбора отправиха общо по седем удара към вратите, а „неукротимите лъвове“ имаха с един точен изстрел повече – 4:3. Швейцарците обаче са тези, които имаха по-чистите положения и успяха да вкарат гол.

След поделено първо полувреме „кръстоносците“ откриха резултата в началото на втората част. В 48-ата минута роденият в Камерун Бреел Емболо, от зоната за изпълнение на дузпа, прати топката във вратата на Андре Онана, засичайки подаване по земя на пробилия по дясното крило Джердан Шакири.

В 66-ата минута при аналогична ситуация Рубен Варгас можеше да удвои аванса на Швейцария, но вратарят на Камерун успя да избие удара му в корнер. В добавеното време Харис Сеферович също имаше голова възможност, но Жан-Шарл Кастелено се хвърли в краката му и блокира удара.

В следващия си мач Швейцария се изправя срещу фаворита за световната титла Бразилия. Двубоят е на 28 ноември от 18:00 часа. Четири часа по-рано същия ден Камерун играе срещу Сърбия.