Точката стигна на Мароко за първото място

Своето име сред голмайсторите записа звездата на тима Ашраф Хакими

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Мароко спечели група C на Купата на африканските след равенство 2:2 срещу Габон. За мароканците точни бяха Софиан Буфал и Ашраф Хакими, докато за символичните домакините Джим Алевина отбеляза, а Найеф Агер си вкара автогол.

След ремито Мароко събра актив от 7 точки и е първи в групата, втори остана Габон, а изненадата е на третото място. То беше спечелено от Коморските острови, който срази Гана с 3:2.

Габон поведе на Мароко в 21-вата минута с първата по-интересна ситуация в мача. Алевин се ориентира най-бързо в наказателното поле и от непосредствена близост преодоля вратаря.

Десет минути по-късно мароканският бранител Софиан Шакла не се намеси по най-добрия начин при центриране от ъглов удар. Той изби с глава топката и за малко да я прати в собствената си врата.

До почивката Габон изпусна още два шанса да удвои преднината си. Пропуски направиха Гелор Канга и Лойд Палун.

Час игра след началото Юсеф Ен Несири прати топката в мрежата на Габон, но попадението не беше зачетено заради засада.

В 72-рата минута Мароко получи правото да изпълни дузпа, след като Андре Бийаго извърши нарушение в наказателното поле. Буфал се нагърби с изпълнението и не сбърка – 1:1.

Пет минути по-късно габонците отново поведоха. Автогол си отбеляза Агер. Мароко обаче много бързо отвърна и възстанови равенството. Своето име сред голмайсторите записа звездата на тима Ашраф Хакими. Той вкара с директно изпълнение от пряк свободен удар