Тотнъм спря шампиона, скандал между Гуардиола и Агуеро беляза мача

Отмениха гол на "гражданите" в края

Шампионът на Англия Манчестър Сити направи грешна стъпка още във втори кръг на първенството. "Гражданите" завършиха при равенство 2:2 в дербито с Тотнъм.
По този начин възпитаниците на Гуардиола (4 точки) вече изостават на две точки от върха, където е Ливърпул с шест пункта след две срещи. "Шпорите" също са с 4 точки.
В днешната среща на два пъти домакините от "Етихад" повеждаха в резултата чрез Стърлинг (20') и Агуеро (35'), а гостите от Лондон на два пъти изравняваха чрез Ламела (23') и Моура (56').
Първото полувреме предостави истинско зрелище за зрителите на срещата, като определено по-активният отбор бе този на Сити.
За съжаление втората част не предложи от същото зрелище на терена, като най-интересните ситуации, освен гола на Моура, бяха претенции за дузпа от Николас Отаменди, отменен гол за домакините и един скандал между мениджъра Пеп Гуардиола и звездата Серхио Агуеро.
Двамата се спречкаха край тъчлинията в 66-ата минута, когато испанецът реши да замени аржентинския голаджия с Габриел Жезус.
В самия край на мача Манчестър Сити вкара за 3:2 чрез Жезус, но попадението бе отменено от ВАР заради игра с ръка на бразилеца. Цялостната ситуация напомни 1/4-финалния сблъсък между двата тима от миналата година в Шампионската лига. Тогава отново реваншът на "Етихад" завърши при 2:2, като отново гол за домакините бе отменен от ВАР в последните минути.