ЦСКА 1948 продължава без грешка

"Червените" победиха Царско село

3 годиниФутбол 6 Симеон Кисьов

ЦСКА 1948 победи Царско село с 1:0 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на Националния стадион „Васил Левски“ не предложи много емоции, а домакините стигнаха до успеха с попадение на Галин Иванов през първата част. Те завършиха двубоя с намален състав, след като Деян Лозев бе изгонен за два жълти картона в 70-ата минута.

Така ЦСКА 1948 е в серия от вече три двубоя без загуба от идването на Николай Киров, а освен това събраха 8 точки и се изкачиха на 11-о място. Царско село е на 13-а позиция с 6 точки.

Първата част се запомни само с много точен шпагат на Крум Стоянов, който изби топката пред връхлитащия Мезу, както и с попадението на Галин Иванов. Опитният футболист се разписа в 28-ата минута, когато топката бе центрирана в полето на Царско село, а там четирима бранители не успяха да я спрат да стигне до Галин Иванов. Опитният футболист спря, обърна се и прати кълбото в ъгъла на вратата.

През второто полувреме домакините продължиха да доминират, макар Тони Здравков да направи три промени на почивката. Ситуацията се промени малко след 70-ата минута, когато бе изгонен Лозев. Гостите обаче заложиха на стихиен натиск, който не доведе до гол. Напротив, ЦСКА 1948 изпусна две отлични възможности при контраатаки.