Валери Домовчийски се завърна и донесе успех на Марица срещу Монтана

Домо овладя топката и от близка дистанция не остави никакви шансове на стажа Петър Петров

1 годинаФутбол 8 Симеон Кисьов

Марица не сгреши у дома и надви с 1:0 тима на Монтана в мач от 11-ия кръг във Втора лига. Валери Домовчийски (8) беше точен за домакините, реализирайки единственото попадение в срещата.

Преди днешния мач Марица и Монтана бяха във временното класиране, като ги делеше само една точка в полза на пловдивчани. Сега разликата между двата тима е четири точки. Гостите от Монтана бяха без двама от основните си защитници - Мартин Сандов и Михаил Минков, които са наказани заради червените картони при загубата от Марек за Купата на България.

В Марица нямаха проблеми със състава и треньорът Николай Димитров разчиташе на най-добрите си играчи. В състава се завърна успешно ветеранът Валери Домовчийски, който пропусна последната среща заради наказание.

Още в 30-ата секунда слаб удар на Тони Иванов попадна в ръцете на Илия Николов. В 3-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, които обаче бяха подминати от главния съдия. Владимир Айтов настигна откъсналия се Станислав Маламов и леко наруши равновесието на нападателя, но недостатъчно за отсъждане на 11-метров наказателен удар.

В 8-ата минута Марица поведе с гол на своя капитан Валери Домовчийски. Илиян Йорданов проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Иван Михов не успя да изчисти по най-добрия начин. Домо овладя топката и от близка дистанция не остави никакви шансове на стажа Петър Петров.