ВАР помогна на Локо (Пд)

"Смърфовете" с втора домакинска победа от началото на сезона

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Локомотив (Пловдив) надви ЦСКА 1948 с 2:1 на "Лаута" в мач от 12-ия кръг на efbet Лига и записа втората си домакинска победа от началото на шампионата. Парвиз Умарбаев (33) и Димитър Илиев (64-дузпа) донесоха трите точки за "смърфовете", а между техните попадения резерваната Денислав Ангелив (48) изравни за столичани, които завършиха в намален състав след червен картон на Крумс Стоянов. Именно той извърши нарушение срещу Димитър Илиев за решителната дузпа, която стана факт едва след намесата на ВАР.

Гостите бяха по-активни в първия четвърт час, но не застрашиха сериозно вратата на Лукас Рейдър. Лека полека "смърфовете" взеха инициативата и Димитър Илиев отправи първия точен удар за тях в 25-ата минута, когато Даниел Наумов спаси. Играчите на Александър Тунчев натиснаха и в 33-ата минута поведоха с гол на Парвиз Умарбаев, който получи извеждащ пас на Димитър Илиев. Столичани реагираха и четири минути по-късно имаха възможност да изравнят, но Лукас Рейдър спаси след удар на Гомис, избивайки топката в корнер.

Столичани започнаха по подобие на първото добре и второто полувреме, успявайки да изравнят още в 48-ата минута, когато резервата Денислав Ангелов се разписа с глава за 1:1 след центриране от корнер. Голът даде импулс в играта на гостите и те започнаха да атакуват по-често. В 61-ата минута обаче домакините контраатакуваха и Димитър Илиев нахлу в наказателното поле, където Крум Стоянов го фаулира. Съдията Ивайло Стоянов показа жълт картон на Илиев за симулация, но след намесата на ВАР и преглеждане на ситуацията промени решението си, посочвайки бялата точка и изгонвайки Крум Стоянов с директен червен картон. Така в 64-ата минута Димитър Илиев реализира от дузпа и даде нов аванс на "смърфовете".

Играчите на Николай Киров не се предадоха и с човек по-малко на терена, а в 77-ата минута имаха страхотна възможност за изравняване с пряк свободен удар фронтално срещу вратата. Галин Иванов обаче прати топката в стената. До края на мача той и съотборниците му бяха по-активни, но играта се накъса и нямаше голови положения.

След успеха си Локо (Пд) събра 14 точки и излезе на седмата позиция пред Локо (Сф) и Левски. ЦСКА 1948 остава десети с 11 точки.