Search Suggestions
      петък, 20.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Стефан Янев: Ще се обсъди дали американски войници да участват в наша батальонна група

          8 февруари 2022 | 00:00 120

          Снимка: Булфото

          - Реклама -
            
            

          Ще бъде обсъдено дали американски сили могат да участват в българската батальонна бойна група. Това обяви министърът на отбраната Стефан Янев на Годишната конференция на началника на отбраната.

           „Батальони имаме много, а батальонна бойна група сега създаваме. Когато говорим за дефицити, не говорим за нещо, което може да бъде създадено за 2 дни, говорим за дефицити от гледна точка на стандартите на НАТО, изискванията в съюзна среда. В състава на батальонната бойна група трябва да има артилерия с калибър какъвто ние нямаме.

          „Това е един от елементите, за който ще бъде направено запитване и този дефицит да бъде запълнен. С американските представители ще разговаряме по широк кръг от теми в рамките на стратегическото партньорство между двете страни. Вероятно ще имаме комуникация по темата дали американски сили могат да участват в състава на българската батальонна бойна група. Това е нормален разговор, но решенията ще се вземат след разговори на друго ниво“, обясни Янев.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Макрон в Индия: Прекалената самоувереност доведе до големи грешки

          Държавният глава не посочи конкретни примери, но името му неведнъж е свързвано с обвинения във високомерие.

          Принц Андрю е арестуван на рождения си ден: Чарлз III реагира

          19 февруари е рожденият ден на бившия принц, отбелязвайки 66-ия му рожден ден.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions