Search Suggestions
      петък, 20.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          ВОЙНАТА В УКРАЙНА: Зеленски обяви готовност за мирен план

          Украинският лидер е очертал пътя за прекратяване на военните действия

          29 юли 2024 | 15:33 4970



          Планът за действие за установяване на мир в Украйна ще бъде готов до края на ноември. Това заяви украинският президент Володимир Зеленски в интервю за японския телевизионен канал NHK.
          На уебсайта на канала се казва, че украинският лидер е очертал пътя за прекратяване на военните действия. „Зеленски каза, че търпението, подкрепата и дипломатическият натиск са три фактора за справедлив край на войната. Той добави, че ако САЩ и европейските страни останат обединени, това ще увеличи натиска и ще покаже на Москва, че няма шанс“, съобщава медията.
          Украинският лидер също така обяви подробни дискусии със съответните държави по териториалната цялост на страната му и други въпроси.
          През юни Зеленски обяви нежеланието си да удължава конфликта поради загубите на Киев. „Имаме много ранени и убити на бойното поле. Затова не искаме този конфликт да продължава с години“, каза политикът. Той изрази надежда, че може да бъде разработен мирен план преди втората среща на върха по неговата „формула за мир“.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Тръмп обяви 7 млрд. долара за Газа при условие, че „Хамас“ се разоръжи

          Върховният представител за Газа в Съвета Николай Младенов съобщи, че само в първите часове на кампанията около 2000 палестинци са кандидатствали за работа в новите полицейски сили.

          Тръмп: Решение за Иран до 10 дни, в Женева обсъждат „свободна зона“ за Донбас

          В Женева се състоя тристранна среща между САЩ, Украйна и Русия.

          Зорница Илиева: Очаква ни грозна кампания, лидери отсъстваха на годишнината от обесването на Левски

          В рамките на разговора водещият съобщи актуална информация, че САЩ отпускат 10 милиарда долара за новия „Съвет за мира“ и ще продължат финансирането на ООН.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions