Search Suggestions
      неделя, 08.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Бившият шеф на македонските служби с ферари за милиони (СНИМКА)

          8 януари 2025 | 14:07 1634

          Бившият директор на македонските спецслужби Сашо Миялков е прекарал новогодишните и коледните празници в елитния курорт Монте Карло.

          - Реклама -
            
            

          Миялков беше несменяем шеф на Дирекцията за сигурност и контраразузнаване на Македония (ДБК). Той е братовчед на бившия македонски премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, който управляваше еднолично и авторитарно Република Македония в продължение на 10 години.

          Миялков е записан на видео преди няколко дни в момента, в който слиза от автомобил „Ферари“, съобщава македонският новинарски уебсайт „Скопие1“.

          Миялков се призна за виновен по делото „Империя“ за участие в престъпно сдружаване и незаконно придобиване и укриване на имущество. След споразумение с прокуратурата получи присъда от три години затовор и конфискация на имущество на стойност около 3 милиона евро. По-късно имуществото му беше оценено на почти два пъти по-висока сума. През миналата година беше освободен предсрочно от затвора, при условие, че не извърши престъпление до 25 април 2025 г. Миялков излежа присъдата си в затвора в Струга вместо в „Идризово“, след като смени адреса си от Скопие на Охрид малко преди да влезе зад решетките.

          БГНЕС припомня, че през месец декември миналата година Държавният департамент на САЩ санкционира бившия вицепремиер на Северна Македония Артан Груби и съдията от Апелативния съд Енвер Беджети. Вашингтон заяви, че  Груби и Беджети са приемали подкупи, за да подкопаят съдебното производство, свързано с наказателната присъда срещу Сашо Миялков. 

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Сблъсъци на протест срещу Зимните олимпийски игри в Милано

          Протест срещу домакинството на Зимните олимпийски игри се проведе в Милано, като участниците заявиха, че провеждането на форума има негативни екологични и социални последици.

          Чилийски дипломат поема преговорите за глобален договор срещу пластмасовото замърсяване

          Чилийският дипломат Хулио Кордано ще се опита да деблокира преговорите, блокирани от дълбоки разногласия между държавите

          Хиляди протестираха в Берлин с искане за край на режима в Иран

          Демонстрации на иранската опозиция в изгнание събраха близо 12 000 души при Бранденбургската врата
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions