Search Suggestions
      събота, 07.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Калас: Сърбия е единственият кандидат за членство в ЕС, който не бе съгласен с решението за налагане на допълнителни санкции на Беларус

          16 април 2025 | 22:28 81525

          Сърбия е единствената страна кандидатка за членство в Европейския съюз от Западните Балкани, която не се съобрази с новото външнополитическо решение на ЕС за налагане на допълнителни санкции на Беларус.

          - Реклама -
            
            

          Това съобщи върховният представител на ЕС по въпросите на външните работи и политиката на сигурност Кая Калас.

          ЕС реши да добави 25 физически и 7 юридически лица от Беларус към списъка на физическите и юридическите лица, образуванията и органите, които са обект на ограничителни мерки поради ситуацията в Беларус и участието на Минск в руската агресия срещу Украйна.

          Всички останали страни кандидатки за членство в ЕС от Западните Балкани – Северна Македония, Черна гора, Албания и Босна и Херцеговина – се присъединиха към това решение на Съвета на ЕС. Те ще гарантират, че техните национални политики са в съответствие с това, а ЕС взема под внимание този ангажимент и го приветства, се казва в изявлението на Калас.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Арестуваха българин с над 6 кг хероин в Солун: Пратката е за над 150 000 евро

          Задържаният е 35-годишен мъж, за когото властите разполагат с данни, че е част от организирана престъпна група. Основната дейност на групата е свързана с трафик на наркотични вещества от България към Гърция с цел последващото им разпространение на местния пазар.

          Стоян Царев: Таксите и цените, които определя общината в Бургас, скачат двойно

          "Едно гробищно място в Бургас от новата година скочи от 125 лева на 125 евро. Това е 100% увеличение. Билетите за музеи също скачат. Домът на Петя Дубарова вече може да се посети не срещу два лева, а срещу две евро. Примерите са много."

          Напрежение в Скопие: Полиция и свалени трибагреници на 154-тата годишнина на Гоце Делчев

          Групата от България е била посрещната от внушителен брой униформени служители
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions