„Бях против да се иска вот на недоверие. Не, че не го заслужават и не заслужават да си отиват веднага. Кражбите и корупцията са в невиждани размери“, заяви Бойко Борисов на брифинг.
По думите му се реализират по 300 млн. лв. на месец печалба от горива и 100 млн. лв. от природен газ.
„Четирите партии си гласуват бюджета, а пред парламента обясняваха как ние с ДПС и „Възраждане“ сме нова коалиция, това е шизофренизъм. Не, просто тези, които виждат, че не ставате, а председателя на парламента се държи арогантно….“, продължи лидерът на ГЕРБ.
По думите му няма яснота с доставките на природен газ за следващите месеци.
„Проявете малко разум, защото Радев ще продължи да ни обяснява как цялата вина е в парламента“, каза още Борисов.
„Нашите разделителни линии ще бъдат принципи“, подчерта бившият премиер.
„Всяка партия, която в своята програма има членство в еврозоната и приемане на еврото, е наш съюзник. Убеден съм, че това е най-доброто, което ще се случва в последствие в една правова държава“, каза Борисов по въпроса с търсенето на бъдещи коалиционни партньори при евентуални избори.
По думите му втория общ принцип би бил разширяването на Европейския съюз.
И допълни, че премиерът се крие зад парламента по въпроса с Република Северна Македония.
„Всички, които искат да продължат пълното диференциране на газ, също са наши съюзници“, каза още Борисов.
