сряда, 23.10.24

Спартак Варна удари Локо Пловдив в края за успешен дебют на Николай Киров

Новият треньор на Спартак Варна Николай Киров записа успешен дебют начело на тима след победа над Локомотив Пловдив с 1:0 в откриващия мач от 13-ия кръг на Първа лига.

На „Коритото“ във Варна домакините стигнаха до трите точки след късен гол на Бернардо Коуто, а двата отбора завършиха двубоя с 10 души. Първата спорна ситуация бе в 24-та минута, когато Ахмед Ахмедов даде преднина на „соколите“ с удар от близко разстояние, но след намеса на ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка на нападателя. В 58-та минута „смърфовете“ останаха с човек по-малко, след като влезлият на почивката Мартин Паскалев си изкара два жълти картона за шест минути.

Решаващият момент настъпи в 87-та минута, когато Бернардо Коуто се разписа от добавка, за да донесе трите точки на своя тим. При радостта си от гола той съблече своята фланелка, за което получи втори жълт картон и бе изгонен.

Въпреки това Спартак удържа преднината си и направи успешен старт при Киров. С този успех варненци се изкачиха до 4-то място в класирането с 24 точки, докато Локомотив Пловдив заема 10-та позиция с актив от 13 точки.