Search Suggestions
      вторник, 17.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Студенти в Нови Сад призовават за масов протест срещу спорна резолюция на общинския съвет

          30 юли 2025 | 21:44 601

          Студентите, блокирали университетския кампус в Нови Сад, призоваха гражданите да се присъединят към протест на 31 юли от 10:30 ч. българско време пред сградата на общинския съвет, съобщи телевизия N1.

          - Реклама -
            
            

          Повод за демонстрацията е планираното заседание на съвета, на което се очаква приемането на резолюция за издигане на паметник на загиналите при срутването на навеса на жп гарата – инцидент, който протестиращите свързват с корупция и бездействие от страна на властта.

          Те обвиняват управляващата Сръбска прогресивна партия (СПП), че е отхвърлила искането им да се изкажат на заседанието, и остро критикуват председателя на общинския съвет Дина Вучинич и кмета Жарко Мичин, наричайки ги „недостойни и подвластни на режима“.

          Граждански сдружения в града също се присъединяват към призива за протест, като подкрепят студентите и настояват за справедливост и отговорност за инцидента, както и спиране на политическата манипулация с паметта на загиналите.

          Протестът пред градския съвет се очаква да бъде масов, с потенциал да прерасне в по-широко недоволство срещу местната и централната власт в Сърбия.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Панчугов: Нито едно служебно правителство не е успяло да се държи като независимо и обективно

          Да се опитаме да излезем от истерията, която цари всеки път около организацията на изборите

          Нов 3D модел на разлома под Мраморно море разкрива зони на натрупване на напрежение

          3D модел под Мраморно море показва повишен риск от земетресение край Истанбул.

          Киселова каза коя ще бъде изненадата на изборите

          „Без левица политическият живот у нас би бил осакатен“, заяви председателят на парламентарната група на „БСП–Обединена левица“
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions