ФАНТАСТИЧНА ПОБЕДА: Григор Димитров ще играе на 1/2 в Бризбън

След 1 час и 19 минути игра

3 месецаСпортни 17 Антония Лазарова

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Бризбън, Австралия, след 1 час и 19 минути игра.

Българинът разби австралиеца Ринки Хиджиката с 6:1, 6:4. Това беше първият мач по между им.

Вторият в тазгодишната класация "Спортист на годината на България" осъществи серия от 5 поредни гейма преди опонентът му да вземе първо свое подаване в мача.

След това на свой сервис Димитров затвори сета, спасявайки две възможности за пробив.

Във втората част Димитров започна с пробив, а при 2:0 имаше нов шанс да поведе с 3:0, но Хиджиката се измъкна, а след това двамата печелеха подаванията си до 7-ия гейм. Тогава българинът можеше на три пъти да пробие своя опонент, но не се възползва от това да направи резултата 5:2 и да сервира за срещата.

С комплект нови топки Димитров затвори мача при свое подаване, без да даде точка на Хиджиката.

В битка за място на финал Григор Димитров очаква победителя от двойката между легендарния испанец Рафаел Надал, който се завърна на корта след тежка контузия, и друг австралиец - Джордан Томпсън. Двамата играят по-късно днес.