Григор Димитров с нова победа в Мелбърн

Българинът победи Алексей Попирин с 6-4, 6-7, 6-3

3 годиниСпортни 1 Боян Марков

Григор Димитров записа още една победа на ATP турнира в Мелбърн Murray River Open. Този път на осминафинал българинът победи представителя на домакините Алексей Попирин с 6-4, 6-7, 6-3.

Пробив още в първия гейм на първия сет гарантира на Григор предимство, което той не изпусна до края на частта. Българинът затвори сета в своя полза с хубав сервис по диагонала.

Във втория сет Григор също имаше един пробив предимство, но австралиецът успя да го върне и да изравни двубоя. Стигна се до тайбрек, където Попирин бе по-внимателен и успя да спечели със 7-5 точки.

Въпреки това обаче българинът бе доминиращ в решителния сет. За по-малко от половин час Григор направи два пробива и поведе с 5-0. Попирин върна единия пробив, но това не бе достатъчно и на свой сервис Григор Димитров затвори мача.

На четвъртфинал българинът ще играе срещу Корентин Муте от Франция. Двубоят ще бъде изигран в рамките на деня поради разместванията в програмата.

Междувременно стана ясен и жребият за Australian Open 2021. В първия кръг на турнира от Големия шлем Григор Димитров ще се изправи срещу Марин Чилич от Хърватия.