Григор Димитров стартира Australian Open 2021 с победа над Чилич

Българинът победи опитния хърватин в три сета

пропускане
3 годиниСпортни 1 Боян Марков

Григор Димитров започна страхотно Australian Open 2021. В първия кръг българинът отстрани опитен съперник - шампионът от US Open 2014 Марин Чилич. Хасковлията се наложи с 3-0 сета - 6-4, 6-2, 7-6 за два часа и осем минути.

В първия сет хърватинът сервираше пръв, като двамата вървяха наравно до 3-3, когато Григор реализира пробив. С три поредни аса българинът затвори сета в своя полза.

Във втория сет Димитров проби още в първия гейм, след което направи още един брейк за 4-1, а до края на частта беше убедителен.

В третия сет темпото падна, като Чилич реализира пробив за 5-3, който бе върнат веднага от Григор. Стигна се до тайбрек, където българинът затвори мача в своя полза със 7-5 точки.

Григор Димитров направи 20 аса и 19 непредизвикани грешки, срещу 41 за хърватина. В следващия кръг българинът ще играе срещу представителя на домакините Алекс Болт, който победи Норберт Гомбос от Словакия с 3-1 сета.