Черно море победи ЦСКА 1948 с 2:0

Черно море победи ЦСКА 1948 и изравни свой клубен рекорд

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Черно море спечели с 2:0 домакинството си на ЦСКА 1948 от 18-ия кръг на Еfbet Лига. Точни за "моряците" навръх Никулден бяха Даниел Димов в 28-ата минута с глава след центриране от корнер, както и Пабло Гарсия от дузпа в третата минута на добавеното време. Наказателният удар беше отсъден от съдията Станимир Тренчев за нарушение на Симеон Петров срещу Зе Гомеш.

Възпитаниците на Илиан Илиев надиграха "червените" и заслужено се поздравиха с успеха, продължавайки възхода си.

Победата доближи Черно море само на точка от втората позиция във временното класиране, на която в момента е ЦСКА. "Moряците" имат 32 точки, а "червените" са с 33 и два мача по-малко. Още в следващия кръг двата отбора се срещат - на 12 декември (неделя) от 14:15 часа варненци ще гостуват на стадион "Българска армия".

С победата днес Черно море изравни свой клубен рекорд. Вече 11 кръга не се намира кой да победи "моряците" в Efbet Лигата. Настоящата серия включва 5 победи и 6 равенства, при голова разлика 15:6. До момента Черно море два пъти в историята си бе достигал до 11 последователни срещи без поражение за първенство.