Ювентус и Тотнъм завършиха наравно 2:2

„Шпорите” ще имат лек превес на реванша заради головете си на чужд терен

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Ювентус и Тотнъм направиха зрелищно равенство 2:2 в първия си мач от 1/8-финалната фаза на Шампионската лига. Така „шпорите” ще имат предимството на два гола на чужд терен преди реванша в Лондон, където и равенства 0:0 и 1:1 биха ги класирали за 1/4-финалите.
Аржентинският голмайстор Гонсало Игуаин (2) даде ранна преднина на „бианконерите” след заучено изпълнение на пряк свободен удар от Мирален Пянич. Босненският национал намери непокрития в наказателното поле Игуаин, който с воле опъна мрежата зад Лорис. Тотнъм отвърна минута по-късно с неточен удар на Кристиан Ериксен.
В 9-ата минута Бен Дейвис фаулира Федерико Бернардески в наказателното поле и германският съдия Феликс Брих посочи бялата точка. Гонсало Игуаин (9-дузпа) реализира хладнокръвно втория си гол в мача и усложни задачата на гостите, които в 17-ата минута също поискаха 11-метров наказателен удар за падане на Хари Кейн след съприкосновение с Бенатия. Този път обаче реферът не даде дузпа.
В 26-ата минута Буфон спаси удар с глава на Хари Кейн от близка дистанция, а три минути по-късно след шут на Ериксен топката премина покрай вратата.