Кей Нишикори спря Гришо за четвърти път

Японецът спря Димитров след близо 3 часа игра

6 годиниТенис 8 Телевизия Евроком

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров, който днес навършва 27 години, не успя да победи японската първа ракета Кей Нишикори. Гришо загуби мача от турнир от сериите Мастърс 1000 в Рим , след като японецът, който е извън топ 20 , се наложи с резултат 6:7, 7:5, 5:4 над хасковлията.

Срещата продължи 2 часа и 56 минути, играта на Димитров беше на приливи и отливи, това обаче се оказа решаващо и опитният Нишикори се възползва от ситуациите и грешките на българина. Въпреки, че към момента японецът е 24-и в световната ранглиста, а Димитров е четвърти, опитът на противника си каза думата. Това бе мач номер пет между двамата и четвърта загуба за Димитров.