Хебър даде само гейм на Локо

"Тигрите", водени от треньора Атанас Петров, надделяха над Локомотив (Пловдив) с 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:14) в първата си среща на турнира, играна тази вечер в зала "Васил Левски"

3 годиниВолейбол 22 Симеон Кисьов

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) стартираха летящо на турнира в Група 2 от квалификационните турнири за определяне на местата в първа и втора осмица на Суперлигата на България за сезон 2020/21, на който са домакини. "Тигрите", водени от треньора Атанас Петров, надделяха над Локомотив (Пловдив) с 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:14) в първата си среща на турнира, играна тази вечер в зала "Васил Левски".

Във втория си мач Хебър се изправя срещу Левски, който по-рано днес започна с чиста победа над Черно море с 3:0 гейма. Срещата е утре (16 октомври) от 18,00 часа и е много важна за крайното класиране. Успех за пазарджаклии ще ги "бетонира" на първото място, а "сините" и пловдивчани ще спорят помежду си за второто място. Преди това от 15,30 часа Локомотив ще играе с варненци.

Само победителят в в групата ще се класира директно за първата осмица на Суперлигата. А класиралите се на 2-ро и 3-то място ще продължават битката, като ще играят помежду си в серия до 2 победи от 3 мача, като се зачита и срещата между двата тима в групата.

Домакините от Хебър стартираха уверено в първия гейм и диктуваха развоя на събитията до крайното 25:21. Втората част започна равностойно, а тимът на Локомотив показа, че ще се бори с всички сили. В решителните минути пловдивчани се откъснаха в резултата. След добро посрещане и добри атаки те успяха да се наложат с 25:23 и да изравнят геймовете на 1:1.

Това амбицира домакините, като в третия гейм те показаха съвсем друго лице. "Тигрите" взеха преднина от самото начало и я поддържаха до края - 25:19 и 2:1. В четвъртата част Хебър започна много стабилно и поведе с 5:1 след серия от сервиси на македонския национал Александър Ляфтов. Домакините продължиха с отличните си изяви и увеличиха преднината до 11:4 и 18:10, за да дойде края на мача след 25:14 и 3:1.

Над всички за Хебър бе канадският диагонал Брадли Гънтър със страхотните 27 точки (2 блока, 3 аса и 58% ефективност в атака) за победата.

За тима на Локомотив Тодор Вълчев приключи с 18 точки (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане).