Хетафе е по-близо до оцеляването след успех над Бетис

С успеха си тимът на Хосе Бордалас събра актив от 38 точки на 16-ата позиция

10 месецаФутбол 19 Симеон Кисьов

Хетафе взе важни три точки в битката си за спасение, побеждавайки Бетис с 1:0 като гост.

С успеха си тимът на Хосе Бордалас събра актив от 38 точки на 16-ата позиция. Бетис остава  на позиция за участие в Лига Европа - шести с 56 точки.

През първата част темпото на игра не бе много високо. По-интересното бе в  16-ата минута, когато  попадение на гостите не бе зачетено заради фал в атака.

В началото на втората част Айосе Перес бе намерен в наказателното поле и стреля по земя, но Давид Сориа брилянтно отрази.

В 57-ата минута отново Сориа бе последната преграда, след като се хвърли брилянтно, за да отрази удар на Хуанми в долния ляв ъгъл.

В 69-ата минута Хетафе успя да поведе в резултата. Омар Алдерете засече с глава центриране на Луис Мия за 0:1.

Десет минути след това домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Херман Песела.