Ман Юнайтед подхлъзна лидера Челси

„Сините“ остават на върха с точка пред „гражданите“, Кристиано Роналдо влезе като резерва

2 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Челси и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в дербито от 13-ия кръг на английската Висша лига. "Червените дяволи" поведоха чрез Джейдън Санчо (49), но малко по-късно Жоржиньо (69-дузпа) изравни. Кристиано Роналдо остана резерва в началото и се появи в игра след почивката в 64-ата минута на мястото на голмайстора Санчо.

Срещата на „Стамфорд Бридж“ започна динамично и с по-активни действия на домакините през първата част. Пропуски обаче направиха Хаким Зиеш и Калъм Хъдсън-Одой след чудесни намеси на вратаря Давид Де Хеа.

„Червените дяволи“ разчитаха на бързи контраатаки, но рядко застрашаваха вратата на Едуард Менди. В 31-ата минута Антонио Рюдигер отправи мощен изстрел от дистанция, пращайки топката в напречната греда, а Давид Де Хеа нарани ръката си. Пет минути по-късно испанският страж спаси удар на Калъм Хъдсън-Одой. В добавеното време на първата част Рийс Джеймс центрира остро в наказателното поле, където Давид Де Хеа реши да избива в корнер, а топката се приближи опасно до вратата.

Скоро след почивката гостите шокираха „сините“. Жоржиньо направи груба грешка, опитвайки се да спре изритана топка в центъра на терена. Джейдън Санчо открадна топката и напредна в половината на лондончани, след което хладнокръвно реализира в мрежата на Едуард Менди за 0:1.

Челси натисна след гола и в 58-ата минута Тимо Вернер получи добра възможност в наказателното поле, но след удара му топката покрай десния страничен стълб. Множеството центрирания в наказателното поле на гостите не водеха до опасности пред Де Хеа.

В 67-ата минута "сините" получиха дузпа за нарушение на Аарън Уан-Бисака срещу Тиаго Силва, а две по-късно Жоржиньо реализира от бялата точка за 1:1. Лондончани продължиха да търсят обрата и в 79-ата минута Тимо Вернер получи на отлична позиция в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Аарън Уан-Бисака. Една по-късно Хаким Зиеш финтира защитник и шутира в близкия ъгъл, но Де Хеа внимаваше и хвана топката. Малко след това Рубен Лофтъс-Чийк шутира над вратата.

Гостите имаха страхотен шанс да стигнат до втори гол в 87-ата минута, когато Едуард Менди подари топката на Фред, който реши да го прехвърля и сгреши, а можеше да подаде към непокритите Кристиано Роналдо и Джеси Лингард. В последните секунди от добавеното време Роналдо изпусна Пулишич, който напредна и центрира към непокрития Антонио Рюдигер. Германският защитник обаче шутира над вратата и пропусна да донесе победата на домакините.

След равенството Челси остава лидер с 30 точки, но вече само с една пред Манчестър Сити, а Манчестър Юнайтед е едва осми с 18 пункта.