Милан с изненадваща домакинска загуба

Сасуоло победи "росонерите" с 3:1

2 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Сасуоло постигна изненадваща победа с 3:1 при гостуванрто си на Милан от 14-ия кръг на Серия "А". Капитанът Алесио Романьоли откри резултата за домакините в 21-ата минута, но гостите стигнаха до пълен обрат. В 24-ата Джанлука Скамака вкара за 1:1, в 33-ата Симон Кяер си отбеляза автогол, а в 66-ата във вратата на Менян се разписа и Доменико Берарди.

Романьоли също така си изкара директен червен картон в 77-ата минута и остави Милан с човек по-малко.

Така Сасуоло спечели втори пореден мач на "Джузепе Меаца" срещу "росонерите" след 2:1 през пролетта. Милан пък нямат успех в последните си три шампионатни срещи след равенството 1:1 в градското дерби с Интер и поражението с 3:4 от Фиорентина в миналия кръг.

След загубата Златан Ибрахимович и компания остават втори с 32 точки. Наполи, който е лидер също с 32, има шанс да се откъсне на върха. Тази вечер от 21:45 часа приема Лацио, който е шести с 21 точки.