Наполи надви Каляри с 1:0

Каляри записа десети мач без успех във всички турнири

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Наполи се реваншира на феновете си за домакинската загуба от Лече (2:3) в миналия кръг и спечели с 1:0 при визитата си на Каляри в среща от 24-ия кръг на италианската Серия „А“.

През първата част нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си на „Сардиния Арена".

След почивката гостите продължиха да имат лек превес и го материализираха в 65-ата минута, когато белгийския национал Дрис Мертенс се разписа, възползвайки се от пас на албанеца Елсеид Хисай.

До края на мача домакините опитаха всичко по силите си да изравнят, но без успех. Така те останаха без успех десети пореден мач във всички турнири – 4 равенства и 6 загуби.

След победата Наполи събра 33 точки и не само задмина днешния си съперник, но се изкачи до осма позиция, поглеждайки смело и към местата за евроквоти. Каляри вече е десети с 32 точки.