Невероятно унижение! Байерн погуби Барса с 8 гола

Баварската машина разби на пух и прах Меси и компания

4 годиниФутбол 5 Симеон Кисьов

Байерн Мюнхен се класира убедително на полуфиналите в Шампионската лига, размазвайки Барселона по невиждан начин с 8:2 на неутралния терен на стадион "Луж" в Лисабон.

Томас Мюлер откри резултата още в четвъртата минута, но малко след това съотборникът му Давид Алаба си заби нещастен автогол.

Лео Меси нацели гредата при смут в отбраната на баварците, които се съвзеха набързо и постепенно наложиха волята си. Само в рамките на десет минути каталунците глътнаха още три гола, дело на Иван Перишич, Серж Гнабри и Мюлер.

Десетина минути след почивката Луис Суарес върна "блаугранас" в мача, но малко след това Джошуа Кимих възстанови разликата от три попадения с петия гол във вратата на тер Стеген тази вечер.

В заключителната част на мача Байерн отново се развихри. Роберт Левандовски също записа името си сред реализаторите, а още два гола добави Филипе Коутиньо, който е собственост на Барса.

На полуфиналите Байерн Мюнхен излиза срещу победителя от утрешната двойка Манчестър Сити - Лион.