Нюкасъл спря устрема на Уест Хем

Нюкасъл надви Уест Хям в страхотна драма

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Нюкасъл надви Уест Хям с 3:2 като домакин в драматичен мач от 32 кръг на Висшата лига. Интригата в срещата се запази до последните минути. С човек по-малко „чуковете“ наваксаха два гола пасив, но малко след изравняването допуснаха попадение във вратата си. Именно такива развръзки привличат зрителите и пълнят трибуните на стадионите.

Домакините поведоха в резултата в 36-ата минута, когато Иса Диоп си вкара автогол. За френския бранител това беше четвърто попадение в собствената си врата през настоящия сезон на Висшата лига. Броени секунди по-късно Уест Хям остана с човек по-малко, след като Крейг Доусън получи втори жълт картон и беше отстранен от терена.

В 73-ата минута Диоп се реваншира и върна едно попадение в полза на гостите. Само пет минути по-късно „чуковете“ изравниха. Джеси Лингард се разписа от дузпа, която беше отсъдена с помощта на ВАР заради игра с ръка. Малко след това Бенджамин Джонсън изчисти от голлинията на Уест Хям удар на Джейкъб Мърфи. В 82-ата минута Джо Уилок, който се появи в игра само минута по-рано на мястото на Шон Лонгстаф, вкара трети гол за Нюкасъл.

С този успех „свраките“ не само победиха „чуковете“ за втори път през сезона, но и се изкачиха на 15-о място в класирането с 35 точки. Нюкасъл вече има аванс от девет точки пред зоната на изпадащите. Уест Хям остава на четвърта позиция с 55 точки, на една пред Челси и три пред Ливърпул, които имат мач по-малко.