"Подводницата" изплува над зоната на изпадащите

Виляреал изпълни задачата си днес. Идният четвъртък тимът гостува на Валенсия в мач реванш от Лига Европа

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Отборът на Виляреал записа изключително ценна победа с 1:0 при гостуването си на Жирона в среща от 32-рия кръг на Ла Лига. С успеха момчетата на Хави Кайеха се измъкнаха над зоната на изпадащите и зарадваха “жълтите” си привърженици. Саму Чъкуезе се разписа в седмата минута, за да донесе така важните точки.
В седмата минута "жълтите" изградиха бърза вертикална атака, която завърши с гол. Пабло Форналс изведе Саму Чъкуезе, който насочи в долния десен ъгъл на вратата на Ясин Буну - 0:1. В 16-ата за кратко каталунците изравниха резултата. Кристиан Стуани отбеляза, но след консултация с ВАР попадението не беше зачетено. В 35-ата Буну се намеси майсторски след опасен удар по земя на Карл Токо Екамби. Секунди преди финала на полувремето Токо Екамби създаде нова опасност, като този път стражът на “червено-белите” изби в корнер.
В 64-ата минута Еусебио Сакристан извади от игра Патрик Робъртсън, за да внесе острота с включването на Сейду Думбия. Голяма част от публиката на “Монтиливи” освирка смяната заради силните изяви на Робъртсън. В 67-ата Пабло Форналс стреля по диагонала и мъничко не му достигна за попадение. Минута по-късно Серхио Асенхо спаси след удар на Борха Гарсия. Още минута по-късно Карлос Бака шутира и Буну изби в корнер.
Виляреал изпълни задачата си днес. Идният четвъртък тимът гостува на Валенсия в мач реванш от Лига Европа. "Подводницата" има илюзорни шансове за класиране напред.