Шампионът се провали

С човек по-малко Атлетико завърши наравно с Атлетик (Билбао), който скожи край на кошмарна серия

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Шампионът Атлетико (Мадрид) и Атлетик Билбао завършиха наравно 0:0 на “Уанда Метрополитано” в мач от петия кръг на Ла Лига. Баските сложиха край на кошмарната си серия от шест поредни загуби при гостуванията си на “дюшекчиите”, които имаха инициативата в срещата, но така и не материализираха превъзходството си.

Младата звезда на домакините Жоао Феликс се появи като резерва в 60-ата минута, но в 78-ата беше изгонен от игра. Той получи жълт картон за удар в лицето на Унай Венседор, а заради своите протести видя и червения цвят.

Най-чистите положения бяха в заключителните минути. Първо Маркос Йоренте нацели далечната греда, а при ответната атака резервата на “лъвовете” Асиер Вийялибре се опита да прехвърли Ян Облак, но прати топката над вратата.

Въпреки равенството Атлетико се изкачи на върха в класирането с актив от 11 точки. Баските са четвърти с 9 точки.

В друг мач от кръга по-рано новакът Райо Валекано разби Хетафе с 3:0 в мадридски сблъсък.