Шотландия оцеля срещу Англия на "Уембли"

Гредата попречи веднъж на "трите лъва" да надвият "гайдарите" в британското дерби

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Англия и Шотландия завършиха 0:0 на "Уембли" в британското дерби от група "D" на Евро 2020 и запазват всички шансове да продължат в следващата фаза. "Трите лъва" спечелиха си първия мач на Евро 2020, след като се наложиха с 1:0 над Хърватия. Шотландия пък отстъпи с 0:2 пред Чехия.

"Гайдарите" първи създадоха опасна ситуация под дъжда в противниковото наказателно поле, след като още в 4-ата минута Стивън О'Донъл намери непокрития в наказателното поле на Англия Че Адамс, който отправи удар, но той бе блокиран от Джон Стоунс. Три минути след това Мейсън Маунт центрира от пряк свободен удар и Деклан Райс игра с топката, но не затрудни Дейвид Маршал. В 12-ата минута след центриране от корнер Джон Стоунс отправи удар с глава и прати топката в страничната греда. Малко след това Мейсън Маунт излезе на чудесна позиция, но не се възползва от паса на Рахийм Стърлинг и не намери целта.

Англичаните имаха инициативата, но след половин час игра вратарят им Джордан Пикфорд направи страхотно спасяване след удар на Стивън О'Донъл, който засече центриране отляво.  При добавката Че Адамс стреля с глава, но много неточно. "Трите лъва" опитаха да вдигнат оборотите в заключителните минути на първото полувреме, но Хари Кейн и компания не успяха да застрашат вратата на Дейвид Маршал, а неговите съотборници заиграха доста по-добре.

След почивката англичаните започнаха динамично и в 48-ата минута Мейсън Маунт бе близо до гола, но Маршал спаси и изби в корнер. В 55-ата минута Хари Кейн даде хубав пас към Рийс Джеймс, който шутира от границата на наказателното поле над вратата. Седем минути по-късно след центриране от корнер Ханли свали топката за Линдън Дайкс, който отправи удар, но Рийс Джеймс изчисти топката пред голлинията на английската врата.