Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха при 2:2

Царско село изпусна победата в последната минута, "канарчетата" с две греди

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха при 2:2 в последен двубой от 18-ия кръг на efbet лига. "Канарчетата" трябва да са доволни, защото стигнаха до точка - първа под ръководството на новия си треньор Азрудин Валентич, след пасив от 0:2, но и трябва да съжаляват, тъй като удариха две греди в края на мача.

Домакините имаха първа възможност за гол в 15-ата минута, но попадението на Бандаловски беше отменено заради засада. Царско село все пак поведе по-малко от пет минути след това след добавка на Димитър Костадинов, засякъл отбита от Аргилашки топка (1:0).

До края на полувремето Шоколаров и Току пропуснаха, а в началото на втората част и Димитър Тонев пропиля чудесна възможност. Малко преди изтичането на час игра Царско село удари Ботев за втори път с попадение на Андерсон Кордейро (2:0). Минути по-късно Ботев удари гредата след удар на Кевин Янсон от пряк свободен удар.

Четвърт час преди края Ботев върна интригата и шансовете си за нещо повече в мача с попадение на Атанас Илиев (2:1).

"Канарчетата" можеха да стигнат до равенството в 82-ата минута, но Виктор Генев удари гредата след удар с глава. Минути преди края пък гол на Ботев беше отменен заради засада на Мишел Еспиноса. Именно той донесе равенството в продължението на мача, след като овладя топката в наказателното поле и моментално я насочи във вратата (2:2).

Ботев спря серия от 4 поредни загуби в първенството и е на 11-а позиция с 15 точки, докато Царско село е две места по-горе с три точки повече.