Search Suggestions
      четвъртък, 19.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Байдън подписа укази за борбата с COVID-19

          22 януари 2021 | 00:00 120

          Американският президент Джо Байдън подписа серия от укази за борба с пандемията от COVID-19. Западни медии коментират, че по този начин се създава национална стратегия за справяне със ситуацията, вместо всеки щат индивидуално както досега. 

          - Реклама -
            
            

          Ускоряване на имунизациите и броя на тестовете, както и увеличаване на производството на съществени консумативи като маските, са само част от 10-те мерки на новата администрация.

          Съединените щати са най-тежко засегнатата от пандемията държава с повече от 406 хиляди смъртни случая, като заразените са почти 24 милиона и половина. 

          „Нека да бъда ясен! Нещата ще продължат да се влошават, преди да се подобрят. Възпоменателната церемония от преди два дни няма да е последната, за съжаление. Броят на смъртните случаи вероятно ще достигне 500 хиляди следващия месец“, заяви Джо Байдън.

          „Случаите ще продължат да растат. Няма да излезем от бъркотията веднага. Ще ни отнеме месеци, преди да променим всичко. Но бъдете сигурни – ще минем през това. Ще победим тази пандемия“, категоричен бе държавният глава.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Нови разсекретени документи разкриват лични контакти между Наоми Кембъл и Джефри Епстийн

          Кореспонденция и покани за събития продължават години след първата му присъда през 2008 г., твърди Министерството на правосъдието на САЩ

          Тръмп свиква първата среща на Съвета за мир, ограниченото участие повдига въпроси

          Само 27 от над 60 поканени държави потвърждават участие; дневният ред ще се фокусира върху бъдещето на Газа

          Марко Рубио заминава за Израел на фона на нарастващото напрежение с Иран

          Държавният секретар на САЩ ще се срещне с премиера Бенямин Нетаняху на 28 февруари
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions