Search Suggestions
      понеделник, 16.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          СКАНДАЛНО РЕШЕНИЕ: Карантинираните от днес нататък няма да могат да гласуват

          1 април 2021 | 00:00 60

          “Най-големият проблем е назначаването на комисии в ковид секции”, заяви на брифинг на ЦИК говорителят на институцията Димитър Димитров. Димитров призова партиите да номинират своите кандидати, за да могат тези хора да упражнят правото си на глас.

          - Реклама -
            
            

          Това, което стана ясно е, че 465  ще са секции в чужбина. В страната ще има общо 11 983 секции, които ще са стационарни. В 9 398 ще се гласува и с машини. Подвижните секции ще са 409, в болниците ще има 88 секции.

          По най-наболелия проблем, какво се случва с хората, които се карантинират от днес нататък, Димитров заяви, че те просто няма да могат да гласуват. Такъв проблем има и с хората, които не са карантинирани по постоянен адрес. Така се оказва, че всички тези лица ще са лишени от конституционното си право.

          35 са медиите, акредитирани да отразяват изборния ден. Сред тях има и пет международни – Франс прес, Ройтерс, Асошейтед прес, Ал Джазира Великобритания и македонският Канал 5. Пет социологически агенции ще работят по изготвянето на екзитпол. 

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          София е залята от забавени преписки за ново строителство

          Преписките, които не са приключени и са свързани с разрешения за строеж, въвеждане в експлоатация, незаконно строителство, са 866

          Атанас Русев: Случаят „Петрохан“ разкри проблеми в институциите

          Случаят "Петрохан" показва много дисфункционалности в нашите институции. Това, което наблюдаваме в комуникационно отношение е бедствено.

          Диана Дамянова: Организацията от „Петрохан“ е била протеже на властите в продължение на години

          Казусът засяга цялата правозащитна система в България, както и органите за защита на децата
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions