Search Suggestions
      петък, 13.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Бойко Рашков обяви, че няма да подкрепи промените в Конституцията

          8 декември 2023 | 00:00 350

          „Трябваше да се задълбочи въпросът и да се напомни на повечето народни представители, които тогава ги е нямало, че създаването на Глава шеста от Конституцията през 1991 г. беше постигнато в политическа конфронтация. Тогава политиците постигнаха мъдрото решение, че трябва в промените за съдебната власт да има баланс, който да обслужва нашето демократично зараждащо се общество“.

          - Реклама -
            
            

          Това заяви депутатът от ПП-ДБ Бойко Рашков.

          „Тогава нямаше никакво съмнение, че във Висшия съдебен съвет трябва да има паритет между представителите на професионалната и политическата квота“, допълни още той.

          „От последните години има култови изказвания – „Ти си го избра“, казва един прокурор на един политик. В момента сме на път да улесним политическия начин за въздействие върху прокуратурата. В този проект някои народни представители са много доволни, че увеличаваме политическата квота. Съотношението е четири към шест по отношение на прокурорския съвет. Какво казваме на обществото с това предложение? Ние като политици ще се намесваме в структурирането на прокуратурата“, уточни Рашков. 

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Костадинов подкрепя Радев, но поставя въпроси за националната сигурност

          Пред журналисти в кулоарите на Народното събрание лидерът на Възраждане, Костадин Костадинов, заяви, че привържениците на партията му ще подкрепят Румен Радев на предстоящите избори.

          Шофьор със солидна глоба и отнета книжка след инцидент на АМ „Хемус“

          Шофьорът на камион Ивелин Асенов остана без шофьорска книжка и бе глобен с 1000 лв., след като беше засечен от тол камера на АМ „Хемус“.

          В началото на март ще се очакват новини около проекта на Радев

          Василев смята, че може да има проблем, ако Гюров реши да назначи някой много скандален начело на МВР
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions