22.9 C
27 C
20.8 C

Празненствата на ‘’Бернабеу“ продължават: Шампионска вихрушка отвя Алавес

Реал Мадрид ознаменува по страхотен начин първия си двубой на „Сантиаго Бернабеу“, след като „лос бланкос“ се наложи над Алавес с 5:0 в мач от 36-ия кръг в Ла Лига. Джуд Белингам даде аванс на „Кралския“ клуб в 20-ата минута, а полувремето резултатът набъбна до 3:0 след головете на Винисиус Жуниор и Федерико Валверде. През втората част второто попадение на Винисиус и това на Арда Гюлер оформиха крайния резултат.

Реал Мадрид вече има 93 точки на върха на таблицата, докато Алавес играе само за честта си, след като си гарантира оставането в елита, а тимът се намира на 11-то място с 42 точки.

Преди началото на двубоя капитанът на Реал Мадрид Начо Фернандес показа пред феновете 36-ата титла на „белите“, като преди това футболистите минаха през шпалир, направен от футболистите на Алавес. В центъра на терена беше направен грандиозен макет на всички 36 титли на Испания на Реал Мадрид.

Реал Мадрид продължи да бъде изключително активен и на старта на второто полувреме. В 55-ата минута Ферлан Менди се свлече в наказателното поле на Алавес, но главният арбитър Матео Бускетс Ферер направи знак, че играта трябва да продължи.

В 57-ата минута дойде най-опасното положение за Алавес до този момент. След центриране Янис Хаджи остана непокрит и отправи удар към долния ляв ъгъл на вратата, но Тибо Куртоа напомни за себе си и отрази.

Джуд Белингам изведе Винисиус Жуниор в коридор в 70-ата минута, а бразилецът прати за четвърти път топката във вратата на Алавес след мощен удар точно под гредата.

Родриго получи топката на чиста позиция в наказателното поле на Алавес в 74-ата минута и стреля опасно, но Хесус Овоно успя да демонстрира страхотен рефлекс и отрази удара на бразилеца.

Реал Мадрид стигна и до пети гол в 81-вата минута, след като Родриго направи пробив по лявото крило, след което навлезе в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. Топката се озова в краката на Арда Гюлер, който с първото си докосване опъна мрежата зад Хесус Овоно.

До края на двубоя Реал Мадрид потърси и шести гол, но значително намали оборотите.