20 C
16.1 C

Четвърта синя победа

Левски победи Крумовград с класическото 3:0

Лидерът в класирането на Ефбет лига Левски надигра пореден съперник от началото на сезона. Този път домакините наделяха над гостуващият Крумовград с три чисти гола. Точни бяха нападателите Александър Колев на два пъти и Мустафа Сангаре.

В началото на срещата столичани получиха право да изпълнят статично положение, но ударът на Евертон Бала от 30 метра бе блокиран. След последвалия корнер Александър Колев стреля с глава, но над целта. В 9-та минута вратарят на Крумовград Янко Георгиев се намеси прекрасно, като отрази опита на Майкон.

Синьото предимство даде резултат в 10-та минута. Тогава Евертон изпрати топката в наказателното поле от ъглов удар. Алекс Колев изпревари съперниците и с глава порази целта – 1:0. Малко след това Цунами пропусна да удвои аванса на левскарите. Гостите отправиха първия си точен изстрел  в 19-та минута, когато Серкан Юсеин не затрудни особено Пламен Андреев. В средата на първата част Кристиян Димитров стреля с глава, но коженото кълбо премина близо до десния страничен стълб. 5 минути преди почивката офанзивният халф Ел Джемили шутира от малък ъгъл, без да успее да стигне до гол. Така полувремето дойде при минимална преднина за лидера във временното класиране.

В началото на втората част настоятелните действия на Левски продължиха и Карлос Охене пропусна отдалеч. В 53-та минута Наско Милев от Крумовград беше спрян в наказателното поле, заради решителната намеса на Цунами. Малко преди изтичането на час игра Янко Георгиев запази интригата, като спря Марин Петков. в 59-та минути Левски поведе комфортно. След центриране от корнер таранът на домакините Мустафа Сангаре надскочи всички свои опоненти и с глава реализира второто попадение. В средата на второто полувреме Майкон пропусна да направи преднината на тима си класическа. Малко преди края Джавад Ел Джемили изпробва мерника си, но Янко Георгиев отрази.

В последните секунди преди главния съдия Волен Чинков да свири края, Алекс Колев вкара втория си гол. Асен Митков изведе Сангаре зад отбраната на противника, френският таран подаде на Колев и деветката направи резултата 3:0. Така Левски продължи победния си марш и остава на върха с пълен актив – 12 точки от 4 мача. В следващия кръг момчетата на Станислав Генчев гостуват на шампиона Лудогорец, а Крумовград приема Берое.