21 C
      24.6 C

Ливърпул на Арне Слот продължава победния си ход

Салах с нов гол

Английският гранд Ливърпул постигна втора поредна победа от началото на сезона във Висшата лига, след като надви Брентфорд с 2:0 в първото домакинство на „Анфийлд“ под ръководството на новия треньор Арне Слот. Голямата звезда Мохамед Салах пък успя да се разпише във втори пореден мач.

След като победи новака Ипсуич, Ливърпул отново записа успех, и то със същия резултат. Още в 13-ата минута мърсисайдци организираха бърза контраатака, при която Диого Жота успя да изведе Луис Диас сам срещу вратаря, а южноамериканецът успя да прати топката в близкия ъгъл на стража на Брентфорд.

„Червените“ изпитаха някои слабости в играта си в края на първото полувреме и в началото на втората част, но възстановиха добрата си игра и стигнаха до втори гол чрез Мохамед Салах в 70-ата минута, асистенция на Диас. В следващия кръг Ливърпул гостува на Манчестър Юнайтед, който допусна загуба от Брайтън в събота.