18 C
16.6 C

Лига на нациите: Италия обърна Франция и спечели с 3:1

По този начин скуадрата постигна първа победа над петлите от 16 години

В най-интересния мач от съботната програма от първия кръг на турнира за Лигата на нациите Италия победи Франция с 3:1 като гост. Срещата се игра в Париж. Точни за адзурите бяха Димарко, Фратези и Распадори. За Франция се разписа Брадли Баркола. За последно италианците имаха победа над опонента си на европейското първенство през 2008-ма година. Един от акцентите на вечерта бе завръщането на Сандро Тонали, който изтърпя наказанието си за нелегални залози.

Мачът стартира вихрено за „петлите“ и още в 13-та секунда те поведоха. Тогава офанзивният играч на ПСЖ Брадли Баркола отне топката след неуспешен пас на Джовани Ди Лоренцо, навлезе в наказателното поле и със силен удар порази целта – 1:0. Три минути след това Италия можеше отговори подобаващо. Давиде Фратези уцели напречната греда с глава, а при добавката пропусна Матео Ретеги. Половин час след началото на двубоя резултата беше изравнен. Тонали пусна техничен пас към Димарко и последният порази целта с удар от воле в горния ъгъл на Майк Менян. В 39-та минута Баркола имаше шанса да вкара втория си гол, но изстрелът му от границата на наказателното поле премина близо до вратата.

Втората част започна шеметно за Италия. Първо резервата Распадори опита късмета си, а малко след това пълният обрат стана факт. В 50-та минута Фратези засече остро центриране на Ретеги – 1:2. След близо час игра последва ново положение за гостите, когато Менян спаси шут на Фратези. Така се стигна до 74-та минута. Джакомо Распадори вкара за 1:3, останал сам срещу Донарума. До края на мача играчите на Дидие Дешан не стигнаха до попадение, макар изгодни ситуации да пропиляха Антоан Гризман и Ману Коне. С първата си победа като гост над французите от 70 години, италианците оглавиха класирането в група 2 на Лига А, заедно с Белгия. Франция пък за първи път допусна 3 гола като домакин от края на миналия век.

В останалите срещи, изиграни в петъчната сесия от Лигата на нациите, се получиха следните резултати:

Белгия – Израел 3:1

Казахстан – Норвегия 0:0

Словения – Австрия 1:1

Исландия – Черна гора 2:0

Уелс – Турция 0:0

Литва – Кипър 0:1 Косово – Румъния 0:3