17 C
17 C

Фиорентина с първи успех за сезона

„Виолетовите“ обърнаха Лацио с два гола от дузпи

Фиорентина спечели първата си победа от началото на сезона в Серия „А“, след като в мач от петия кръг записа домакински успех с 2:1 над Лацио след обрат и две дузпи в своя полза.

Марио Хила даде аванс на „орлите“ в 41-ата минута, когато с глава засече центриране на Нуно Тавареш от фаул.

Само две минути след почивката Фиорентина получи право да изпълни дузпа, отсъдена заради груб фаул на Матео Гендузи. Алберт Гудмундсон не остави никакви шансове на Иван Проведел с изпълнението си от бялата точка.

Две минути преди края на мача съдията Матео Марченаро, след помощ от ВАР, даде втори 11-метров наказателен удар за „виолетовите“. Този път заради нарушение на Нуно Тавареш. Гудмундсон отново изпълни дузпата и за втори път преодоля вратаря на Лацио.

С този успех Фиорентина събра актив от шест точки и излезе на десето място в класирането. Лацио, който записа втора загуба от старта на сезона, е седми със седем точки.