неделя, 27.10.24

Дамите на Левски с убедителна победа над Славия

В двубой от втория кръг на Демакс+ лига дамският ни тим записа убедителен успех срещу „Славия“.

В зала „Левски София“ момичетата на старши треньора Радослав Арсов спечелиха домакинството си с 3:0 (25:15, 25:16, 25:19). Победата е първа за „сините“ и техния наставник в първенството. В стартовата част гостенките поведоха, но „сините“ бързо промениха това и на свой ред дръпнаха.

Това стана особено отчетливо, след като на сервис при 16:13 застана Гуадалупе Рамела. Аржентинката изпълни 8 пъти поред начален удар до 24:13, което реши съдбата на гейма. Вторият бе изцяло под контролата на „сините“, което позволи на Арсов да даде шанс на всичките си състезателки. Сред тях бе и Божидара Иванова, която следващата неделя ще навърши 15 г., а днес записа първи точки за женския ни отбор – общо 4.

Третият гейм най-дълго време бе равностоен – до 13:13. След това нашите волейболистки взеха нужното, за да затворят срещата за 61 минути. В последната част на игрището се появи Дария Иванова, която миналата седмица срещу „Марица“ получи травма в глезена. Най-резултатна бе Микаела Стоянова с 16 точки (3 блока). С по 8 завършиха Цветомира Миткова (1 ас, 2 блока) и полската разпределителка Силвия Кухарска (2 аса, 2 блока).

„Сините“ спряха противникови атаки с общо 12 блокади. В класирането те заемат 5-о място с 3 т. (1 победа, 1 загуби) и са на 5 т. от лидера ЦПВК, който е с мач повече. В следващия кръг дамите гостуват на „Марица 2022“ на 2 ноември.