Search Suggestions
      неделя, 15.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Митов разпореди национална акция срещу шофирането в аварийните ленти

          2 юли 2025 | 15:47 11814

          Министърът на вътрешните работи Даниел Митов разпореди засилен контрол и провеждането на специализирана полицейска операция на територията на цялата страна, насочена срещу шофирането в аварийните ленти на магистралите. Мерките бяха уточнени на работна среща между министър-председателя Росен Желязков и министър Митов, които подчертаха, че целта е да се гарантира спокойно и безопасно пътуване през летния сезон.

          - Реклама -
            
            

          Полицейските екипи ще бъдат максимално мобилизирани, като масирани акции ще се провеждат през цялото лято, особено интензивно в дните от петък до неделя. Предвижда се строг контрол върху шофьорите, които не спазват Закона за движение по пътищата и разпорежданията на контролните органи, като основен акцент ще бъде недопускането на движение на моторни превозни средства в лентата за аварийно спиране.

          Съгласно закона, наказанието за шофиране в аварийната лента е до 3 месеца лишаване от правото на управление на МПС и глоба от 1000 лева, а при повторно нарушение санкцията е още по-сериозна – 6 месеца без книжка и глоба от 4000 лева.

          Законът изрично забранява движение или спиране в аварийната лента, освен в случай на повреда на превозното средство или при здравословни проблеми на водача или пътниците. Новите мерки са част от усилията на МВР за подобряване на пътната безопасност и реда по магистралите в натоварения летен сезон.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Делян Добрев напуска ГЕРБ след години на политическа кариера в партията

          Дългогодишният народен представител и бивш министър на икономиката, енергетиката и туризма Делян Добрев напуска ГЕРБ след важни позиции в парламента и правителството.

          Румен Радев заминава за Берлин за среща с българската общност

          Зарков определи участието на партията в предишното управление като грешка

          Крум Зарков: БСП скъсва със зависимостите, бизнес интересите трябва да отстъпят

          Зарков определи участието на партията в предишното управление като грешка
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions