Search Suggestions
      сряда, 18.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Лавров към Ван И: Сложната ситуация в света изисква постоянен диалог между Москва и Пекин

          10 юли 2025 | 13:33 1240

          Сложната и постоянно променяща се ситуация в света изисква постоянен диалог между Москва и Пекин, заяви министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров по време на срещата си с министър на външните работи на Китай Ван И.

          Това беше среща, проведена в рамките на министерските събития по линия на АСЕАН, уточнява РИА Новости. Последната среща на министрите на външните работи на двете страни беше в Рио де Жанейро на срещата на върха на БРИКС, който се проведе от 6 до 7 юли.

          Според изявление на Лавров преди срещата, на нея той възнамерява да обсъди с китайския си колега въпросите на Азиатско-Тихоокеанския регион и да подчертае централната роля на АСЕАН в този район на света.

          Лавров също така поздрави Китай за 104-та годишнина от създаването на Комунистическата партия на Китай, която беше отбелязана на 1 юли.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Санае Такаичи официално преизбрана за премиер на Япония след изборна победа с мнозинство от две трети

          Първата жена министър-председател на страната заяви намерение да укрепи армията и да стимулира икономиката

          Европейските авиокомпании постепенно възстановяват връзките си с Венецуела

          След месеци на прекъснат въздушен трафик все повече превозвачи планират завръщане на венецуелския пазар

          Климатичните промени съкращават дните за добив на кафе и вдигат цените

          Екстремната жега уврежда растенията, намалява добивите и влошава качеството на продукцията
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions