14 C
15.1 C

Гьозтепе на Мъри потегли с нулево равенство

В следващия кръг тимът на Стоилов ще гостува на Фенербахче на Жозе Моуриньо

Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе направи 0:0 като гост на Анталияспор в среща от първия кръг на турското първенство. Под ръководството на българския специалист клубът от Измир спечели промоция за Суперлигата и през лятото направи амбициозна селекция, с която да се утвърди в елита.

Мачът срещу Анталияспор беше равностоен, като домакините бяха малко по-активни преди почивката, а след нея Гьозтепе взе иициативата и можеше да измъкне трите точки.

Най-любопитният момент в двубоя дойде в 47-ата минута, когато Анталияспор отбеляза гол, но той беше отменен след преразглеждане с ВАР. Оричината беше игра с ръка на Гюрай Вурал.

Цял мач за Гьозтепе игра бившият защитник на ЦСКА 1948 Елитон. В следващия кръг тимът на Стоилов ще гостува на Фенербахче на Жозе Моуриньо.