Движението по автомагистрала „Тракия“ в посока Бургас е затруднено заради три катастрофи, съобщиха от Областната дирекция на МВР – Пловдив. Инцидентите са станали в участъка между 108-ия и 113-ия километър.
В следствие на няколкото пътни произшествия в посочения участък през последния час и образувалата се тапа, е въведено ограничение, съобщиха от полицията.
По данни на полицията, в района 113-ия километър са се ударили верижно пет автомобила. Колите вече са изтеглени от пътното платно след извършени огледи и описване на материалните щети. Подобна катастрофа с участие на четири или пет превозни средства се обработва и край 108-ия километър, посочиха от ОД на МВР..
Оглед се провежда и при 109-ия километър, където при сблъсък между две коли в лявата лента са пострадали възрастен мъж и млада жена. Служителите на реда са запазили местопроизшествието, до получаване на резултатите от медицинските прегледи. Движението в този участък се осъществява по дясната и аварийната лента.
От полицията апелират шофьорите, които пътуват през пловдивския участък на магистралата към Черноморието, да карат с повишено внимание и съобразена скорост.
