Search Suggestions
      сряда, 18.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Киселова изключи микрофона на Михайлов: Той я обвини в цензура

          25 юли 2025 | 15:21 23326

          Скандал избухна в Народното събрание, когато председателят Наталия Киселова прекъсна депутата Ивелин Михайлов по време на декларация в началото на днешното пленарно заседание. Михайлов, от своя страна, заяви, че е бил жертва на цензура в парламента.

          - Реклама -
            
            

          Конфликтът избухна, след като Михайлов изрази мнение по декларацията на „Възраждане“, в която партията поиска оставка на правителството заради провала му в борбата с пожарите. Киселова прекъсна изказването му, когато той започна да коментира проектозаконите и приетите промени в Закона за движение по пътищата.

          В декларацията си, Михайлов обвини управляващите за екологична катастрофа, свързана с пожарите и замърсеното Черно море, като обясни как се извършват екологични престъпления в страната, които властите прикриват. Той спомена пожарите в Добрич и запалването на сметища, както и екокатастрофата в Средец.

          По време на изказването си, Михайлов обвини депутатите от „Демократична България“ за лицемерие и подкрепа за правителството, което сключва сделки с „Единна Русия“ и е същевременно твърди, че Русия представлява „заплаха“. Той изрази тревога и за държавния туризъм, като коментира изливанията на фекални води в Черно море.

          След прекъсването на Михайлов, депутатът Цончо Ганев от „Възраждане“ поиска думата и заяви, че Киселова няма право да прекъсва изказването му. Ганев настоя да бъде възстановено правото на Михайлов да се изкаже по темата и обвини председателката на парламента в неспазване на правилника.

          В отговор на това, Киселова напомни на депутатите да се запознаят с правилата и процедурите на заседанията.

          По-късно Михайлов изрази своето възмущение в медийната позиция, заявявайки, че се провежда „позорна пиеса“ в парламента, целяща да отвлече вниманието от истинските проблеми, като екологични катастрофи и подмяната на реалните въпроси с пропаганда.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Асен Василев: Не знам имената на служебните министри в кабинета на Андрей Гюров

          Лидерът на „Продължаваме промяната“ обяви подписка за оставката на председателя на парламента и призова за мобилизация на избирателите

          Костадин Костадинов: Случаят „Петрохан – Околчица“ разкрива сериозни пропуски в институциите

          Лидерът на „Възраждане“ постави под въпрос действията на разследващите органи и коментира очакванията около състава на служебния кабинет

          Социолог: Хипотетична партия на Румен Радев води убедително, ПП-ДБ губи подкрепа след случая „Петрохан“

          Данните сочат разместване в политическите нагласи, като част от избирателите търсят нова алтернатива на фона на спадаща подкрепа за ПП-ДБ
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions