Интер си свърши работата срещу Сампдория , но сдаде титлата

В крайното класиране те са на второ място с 84 точки (с 2 по-малко от Милан). В същото време Сампдория е 15-и с 36 точки на сметката си

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Интер надви Сампдория у дома с 3:0 в мач от последния, 38-и кръг на Серия А, но въпреки това тифозите на „Джузепе Меаца“ тъгуваха след последния съдийски сигнал, тъй като големият местен съперник Милан успя да спечели своя мач и така завоюва шампионската титла на Италия. „Нерадзурите“ надвиха Самп, благодарение на два гола на Хоакин Корея и едно попадение на Иван Перишич. В крайното класиране те са на второ място с 84 точки (с 2 по-малко от Милан). В същото време Сампдория е 15-и с 36 точки на сметката си.

На своя стадион хората на Симоне Индзаги започнаха по-добре, като първото им по-опасно положение дойде едва в средата на първата част. В 25-ата минута Лаутаро Мартинес засече центриране на Иван Перишич, но не насочи топката добре от близко разстояние.

В 38-ата минута Лаутаро отново надскочи защитата на генуезците и стреля, но Емил Аудеро направи стархотно спасяване.

Три минути след началото на втората част Николо Барела получи топката в наказателното поле и веднага стреля, но вратарят на Сампдория се отличи с ново зашеметяващо спасяване.

Минута по-късно кълбото отново стигна до Барела, който този път комбинира с Перишич и хърватинът се разписа.

В 55-ата минута след добра комбинация на границата на наказателното поле, Хакан Чалханооглу пусна топката към Хоакин Корея и нападателят я прати клинично в мрежата – 2:0.

Този гол свали гарда на тима на Марко Джампаоло и две минути след втория гол Самп инкасира и трети. Корея бе оставен съвсем сам в наказателното поле и преодоля Аудеро за втория си гол в мача.

След час игра Иван Перишич бе контузен и се наложи да бъде изнесен с носилка от терена.

В 69-ата минута Лаутаро бе най-ориентиран при една избита топка и стреля, но ударът му бе блокиран. До края на срещата двата отбора свалиха оборотите и не се стигна до повече опасни положения пред някоя от двете врати.